Aleja Kasztanowa

Do zespołu pałacowo-parkowego w Igołomi prowadzi piękna aleja kasztanowa, która szczególna urokliwa jest na wiosnę i w okresie jesiennym. Aleja ta jest jednym z najczęściej uczęszczanych miejsc spacerów zarówno tutejszej ludności, jak i osób zwiedzających pobliskie atrakcje.

Zespół pałacowo-parkowy

Wiele cennych przyrodniczo drzew znajduje się w zespole pałacowo-parkowym w Igołomi. Pałac położony jest w pięknym parku krajobrazowym ze starym drzewostanem, opadającym stromo w kierunku Wisły. Rosną tu wiekowe dęby, lipy, buki, kasztanowce i inne drzewa. Rozległy park, z dużą polaną widokową, opada na południe w stronę nie istniejącego już stawu.

Lotnisko Pobiednik

Obecnie do wyposażenia Aeroklubu Krakowskiego z siedzibą w Pobiedniku Wielkim należą samoloty: Piper - Cup, później CSS-13, Żak-2, Zuch-2. Od samego początku działalności lotnisko ma charakter treningowo - szkoleniowy z przeznaczeniem na zawody sportowe i imprezy kulturalno - rozrywkowe. Jedną z największych imprez sportowych były rozegrane w 1967 roku Samolotowe Mistrzostwa Polski.